Valgusküla

Põhjustel, mida me ei maini, kinnitame, et saabuvate jõulude ajal on varasemast veelgi olulisem sisse lülitada sisemine valgus, taastada side hingelinnuga ja oma mõtetest puhata.

Seega soovitame advendiaja alates sättida sammud Raekoja platsile. Viime oma paksemad parkad ja vammused jalutama ning kohtume Valguskülas. Ootame lund ning paneme igasuguseid aega näinud moega valgetel pargipinkidel Tartu Raekoja platsil (või juba varem kodus) kirja soovid hingelinnule, kes teinud nendeks pühadeks pesa Tartu linnasüdamesse.

Südalinnas Valguskülas saab lisaks nautida klaaspaviljonide vahele tekkivat hubast õueala, kus praksub elav tuli, ning trehvata (hajutatult) kalleid inimesi. Valguskülas tiirlevad loomakarussellid ja kiikuda saavad nii suured kui natuke pisemad jõuluvanaootajad. Nii mõnessegi klaaspaviljoni saab sisse astuda. Olgu piparkooki ja vahvlit ning kuuma teed ostma ja seejärel teetassi toetama või põhupaviljoni pikutama, filmiprogrammi vaatama, võlumetsapaviljoni teie tarvis kirja pandud tähtsaid soove studeerima või munemisele kaasa elama. Sõita saab saaniga ja sõita saab ponidega ning aeg-ajalt rõõmustab silma ja hinge mõni tuletantsuetteaste. Ka saadavad teile oma klaaspaviljonidega häid tervitusi Vanemuise teater ja Eesti Rahva Muuseum.

Ja muidugi saab sellel aastal veebruarikuun lõpuni Raekoja platsil uisutada. Alates esimesest advendipühapäevast on Suudlevate Tudengite purskkaevu ümber avatud ligi 1000  ruutmeetri suurune uisuväljak ja maailma ühte kõige romantilisemat ja lõbusamat meelelahutust – uisutamist – saab Tartus harrastada valguskettidest tähistaeva all otse linna kõige tähtsamal väljakul. Tuleb tulla!

Tartus on alati jõulud! Ja kevad! Kohtumiseni, kõik on hästi.