Jõulukanala

Kuuldused võimalusest veeta pühad linnas, st Tartu Raekoja platsil, hakkasid eelmiste jõulude ajal Eesti kanalates kiiresti levima. Natuke tuulutamist ei tee kellelegi paha ning Tartu linnakanadeks olemine avardab silmaringi ja kasvatab sõpruskonda.

Pommuudisena teatame teile veel, et uue talve kanapere koosneb kuuest liikmest ja Valguskülas Tartu Raekoja platsil seavad end koos nelja kanaga sisse koguni kaks bossi – kuked Madis ja Päikesekiir.

Jõulukanala nimekonkurssi aga ei ole seekord korraldada tarvis, sest esimesest advendipühapäevast talvise koolivaheaja lõpuni raeplatsile kolijatel on juba olemas isiklik 5-aastane ristiema. Kanapere on Järvamaa juurtega, üles kasvanud Tartumaal.

KUKK MADIS

Perekonnapea ja lõpuboss (alfa-kukk kuni esimeste märkideni sellest, et oodata on jamasid)

KUKK PÄIKESEKIIR

Kohevaim ja rahulikuim maailma kukkedest, Madise parem käsi, kanade tugiisik

LIISU

Sportlik kotka mõõtu kana nii seest kui väljast

PINGVIIN

Kukk Madise lemmikpruut, kanala kuninganna

KUKK

Kana, kelle nimi on Kukk

KUU

Perekonna traditsioonide hoidja

Kukk Madis
Perekonnapea ja lõpuboss
(alfa-kukk kuni esimeste märkideni sellest, et oodata on jamasid)
Madis on tuntud oma jõulise juhtimisstiili poolest, aga kanalast väljaspool arenevate kahtlaste situatsioonide lahendamise jätab ta heal meelel teistele ning lahkub mõnevõrra kiirendatul sammul.

Kukk Päikesekiir
Kohevaim ja rahulikuim maailma kukkedest, Madise parem käsi, kanade tugiisik
Päikesekiir ootas lõpliku otsusega, et kas temast kasvab kukk või kana, seitsmenda elukuuni. Ta otsustas hakata kukeks ja alustas kiremisõpinguid. Need ei ole veel lõppenud, seega palun jätke oma kommentaarid enda teada. #valikuvabadus

Liisu
Sportlik kotka mõõtu kana nii seest kui väljast
Liisu oli pisikesena natuke äbarik, selle pärast ta välja valitigi. Täiskasvanud Liisu aga ei karda koerigi mitte ning võimalusel lendab kõrgelt.

Pingviin
Kukk Madise lemmikpruut, kanala kuninganna
Pingviinil oli tibust peas rinnal kaunis valge manisk, mis vanuse lisandudes ülejäänud sulestikuga sama värvi muutus, nimi aga jäi. Madise lemmikpruudi staatus tõstab Pingviini automaatselt kanala kuninganna rolli ja annab õiguse teistele kanadele selgitada, kuidas asjad tegelikult on. Või tegelikult olema peaksid.

Kukk
Kana, kelle nimi on Kukk

Siin ei ole tegelikult midagi ülearu keerulist, kui nüüd rahulikult järele mõtlete – tegemist on lihtsalt kanaga, kelle nimi on Kukk. Juba väikesest peale perekonna kõige uudishimulikum, julgem ja seiklushimulisem. Kui saaks, hüppaks ta teile sülle, sest kõrgemalt näeb kaugemale.

Kuu
Perekonna traditsioonide hoidja
Ilusate kuukirjadega rahulik sülelind Kuu vormistab oma suvised elu nautivad jalutuskäigud Jõululinn Tartus paljudeks, paljudeks, paljudeks munadeks.

Tartu linnakanade värske rohelise kraami partner on Grüne Fee. Eestimaise linnusööda toob Anu Ait. Kanad kiidavad!
Aitäh.