Hariduslik jõuluprogramm „Sooja troopikasse“

Kuupäev: 01.12.2020
Kellaaeg: 10:00 - 12:00

Sündmuspaik: Tartu Ülikooli Botaanikaaed


Jõulukuul sooja troopikasse 1.-4. klasside õpilastega

Jõulukuul ootame 1.–4. klasside õpilasi osalema hariduslikus jõuluprogrammis “Sooja troopikasse”, mis toimub 1., 2., 8., 9., 10., 14., 16., ja 17. detsembril kell 10:00 kuni 12:00 Tartu Ülikooli botaanikaaias.

Õpilastele toimub ekskursioon botaanikaaia kasvuhoonetes, koos juhendajatega meisterdatakse vahvaid troopika loomi ja jõulukaarte, mängitakse loodusharidusliku mängu ning saab vaadata botaanikaaia näitust.

Õppeprogrammil saavad osaleda I kooliastme (1.-4. klass) rühmad suurusega 10-24 õpilast ja õpetaja. Õppeprogrammi kestus on 2 h (120 minutit) ning maksumus rühmale 125 eur.

Troopika loodus on väga eriilmeline, varieerudes vihmametsadest kõrbeteni. Jõuluprogrammi „Sooja troopikasse” raames saavad õpilased tutvuda troopikas kasvavate taimedega ja nende kohastumustega. Enamik troopika taimedest on lopsakad ja igihaljad. Tänu soodsatele tingimustele on taimed kiirekasvulised, liikide arv ja mitmekesisus väikesel maa-alal on suur. Iseloomulik on roni- ja vääntaimede ning epifüütide rohkus. Programmi käigus saabki teada, kes on epifüüdid ja kes on liaanid ning miks ja millistel taimedel on muundunud lehtedest moodustunud kannutaolised püünised.

Troopilistelt aladelt on pärit paljud toa- ja tarbetaimed. Jõuluprogrammis saab kindlasti tuttavaks taimedega, mille maitset me tunneme piparkookides: näiteks vanill, must pipar, kardemon, kaneelipuu. Tutvutakse ka igapäevaelus tarvitatavate troopika taimedega, nagu näiteks ananass, banaan, apelsinipuu, koosospalm, papaia jpt.

Programmi teises osas saavad õpilased ise meisterdada lõbusaid troopika loomi ja jõulukaarte. Jõuluprogramm lõppeb loodusharidusliku mänguga. Lisaks on võimalus enne ja pärast programmi vaadata Tartu Ülikooli botaanikaaia jõulunäitust.

Lisainfo ja registreerimine:

Margit Hirv

Telefon: 5239736

E-post: margit.hirv@ut.ee

 
Jaga seda üritust ka sõpradega!