Tartu raekoja platsile kolib pühi veetma kahe kukega kanapere

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kuueliikmeline ilus seltskond sulelisi talvitub raeplatsil esimesest advendipühapäevast jaanuari keskpaigani.
Valgusküla kanapere on eelmisega talvega võrreldes ühe kuke võrra kasvanud.

Jõululinn Tartu korraldaja Maris Peebo rääkis, et raekoja platsi Valguskülas seavad end koos nelja kanaga seekord sisse kaks bossi ehk kuked Madis ja Päikesekiir. “Kahe kuke kanakari koosneb mustast esileedist, kellel nimeks Pingviin, tublist munejast Kuust ja kotkapilguga Liisust. Lisaks saabub koos nendega linna end tuulutama ja sõpruskonda kasvatama veel ka kana, kelle nimi on Kukk,” tutvustas Maris kanaperet. “Kuuldused võimalusest veeta pühad Tartu raekoja platsil hakkasid eelmiste jõulude ajal Eesti kanalates kiiresti levima – saabuva talve kanapere, erakordselt suhtlemisaltid linnud, on pärit Järvamaalt, kuid suureks sirgunud Tartu lähedal.” Sel korral ei ole tarvis jõulukanala asukatele nimekonkurssi korraldada, sest neil on juba olemas oma isiklik 5-aastane ristiema.

Teist talve raeplatsile rajatav kanala sisustatakse ka seekord Eesti Maaülikooli töötajate ning Eesti Loomakaitse Seltsi esindaja näpunäidete järgi. Samuti on lindude kodu ehitamisel abiks lindude omanikud ise.

Mõte rajada jõuluks Tartu südalinna kanala sündis enam kui aasta eest Jõululinn Tartu korraldajate väikeste sugulaste ettepanekust. Esimese kanapere kõvasti tartlaste südamete külge kasvamine ning arupärimised kanade naasmise osas andsid kinnitust, et pühad Tartus võiksid taas kanad kesklinna tuua.

Oma koju tagasi lähevad kanad ja kuked hiljemalt Valgusküla tegevuse lõppedes jaanuari keskpaigas. Kogunemispiirangute tõttu ootab uut kanaperet ees möödunud jõuludega võrreldes veelgi rahulikum linnakülastus ja aastavahetust linnud raeplatsil sarnaselt eelmisele aastale ei veeda.

Lisainfo:
Maris Peebo
Jõululinn Tartu 2020/2021 korraldaja
506 8770
www.joululinntartu.ee