Küpsisepoliitika

See on Jõululinn Tartu küpsisepoliitikat käsitlev dokument, mis on kättesaadav aadressil joululinntartu.ee

Mis on küpsised?

Enamus veebisaitide puhul on tavapärane, et nad kasutavad küpsiseid. Need on väikesed failid, mis salvestatakse Sinu arvutisse, et muuta interneti kasutamist mugavamaks. Meie küpsisepoliitika käsitlebki seda, kuidas me infot kogume ja miks neid on vaja arvutisse salvestada. Lisaks anname infot, kuidas on võimalik takistada küpsiste salvestamist, mis aga võib takistada meie kodulehekülje mugavat kasutamist.

Küpsiste kohta saad veel lugeda lisaks Wikipediast, kui sisestad otsingusse HTTP-küpsised.

Kuidas me kasutame küpsiseid?

Me kasutame küpsiseid mitmesugustel allpool toodud põhjustel. Kahjuks ei ole enamikul juhtudel küpsiste keelamiseks tööstuslikke standardseid võimalusi ilma funktsioone ja saidile lisatud võimalusi täielikult keelamata. Soovitatav on jätta kõik küpsised välja, kui Sa pole kindel, kas neid vajad või mitte, kui neid kasutatakse meie poolt pakutava teenuse tarbeks.

Küpsiste keelamine

Küpsiste seadeid saad takistada, kohandades brauseri seadeid (vaadake oma brauseri spikrit, kuidas seda teha). Pea meeles, et küpsiste keelamine mõjutab selle ja paljude teiste külastatavate veebisaitide funktsioone. Küpsiste keelamine põhjustab tavaliselt ka selle kodulehe teatavate funktsioonide ja tema lisade keelamise. Seetõttu on soovitatav, et Sa ei blokeeri küpsiseid.

Küpsised, mille oleme seadnud

E-posti uudiskirjadega seotud küpsised. Koduleht pakub infolehe või e-posti tellimise teenuseid ja küpsiseid võidakse kasutada, et meeles pidada, kui oled juba registreeritud ja kas näidata vastavaid teateid, mis võivad kehtida ainult registreeritud / registreerimata kasutajatele.

Vormindusega seotud küpsised. Kui esitate andmeid vormi kaudu, näiteks kontaktide lehel või kommentaaride vormidel leiduva küpsiste kujul, võidakse meeles pidada Sinu kasutajaandmeid tulevase kirjavahetuse jaoks.

Kolmanda poole küpsised

Mõnel erandjuhul kasutame ka usaldusväärsete kolmandate poolte poolt pakutavaid küpsiseid. Järgmises jaotises on üksikasjad, milliste kolmandate isikute küpsistega võid selle saidi kaudu kokku puutuda.

Google Analytics
See veebileht kasutab teenuse Google Analyticsi funktsioone. Teenusepakkuja on Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, USA. Teenus kogub kasutajate anonüümseid külastusandmeid. Kogutud andmed on meie, kui selle veebisaidi operaatori jaoks anonüümsed. Andmeid säilitab ja töötleb Google. Google Analyticsi kasutajaandmete töötlemise kohta lisateabe saamiseks lugege Google’i privaatsuseeskirju: https://support.google.com/analytics/answer/6004245?hl=et Kui te ei soovi ühte või mitut Google’i funktsiooni kasutada, saate need programmide seadetes keelata saidil http://www.google.com/settings/ads Lisateavet Google’i küpsiste kasutamise ja Google’i privaatsuseeskirjade kohta leiate veebisaidilt https://www.google.com/privacy/ads/.

Facebook Pixel
See veebisait kasutab teenuse Facebook Pixel funktsioone. Teenusepakkuja on Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA. Teenus kogub kasutajate anonüümseid külastusandmeid mis on tulnud Facebookist meie kodulehele. Selle tulemusel saab Facebooki reklaamide tõhusust statistilistel ja turu-uuringu eesmärkidel hinnata ning tulevasi reklaamimeetmeid optimeerida. Kogutud andmed on meie, kui selle veebisaidi operaatori jaoks anonüümsed. Andmeid säilitab ja töötleb Facebook, nii et ühendus vastava kasutajaprofiiliga on võimalik ja Facebook saab vastavalt Facebooki andmete kasutamise juhistele kasutada andmeid oma reklaami eesmärgil. See võimaldab Facebookil lubada reklaamide paigutamist Facebooki ja väljaspool Facebooki. Veebisaidi operaatorina ei saa me nende andmete kasutamist mõjutada. Lisateavet oma privaatsuse kaitse kohta leiate Facebooki andmekaitse infost: https://www.facebook.com/about/privacy/

Aeg-ajalt katsetame uusi funktsioone ja teeme saidi peenhäälestust. Kui me parasjagu kautsetame uusi funktsioone, siis võidakse neid küpsiseid kasutada sellejaoks, et saaksid saidil olles järjepidevat kogemust, tagades samal ajal, et mõista, millised optimeeringud meie kasutajad kõige rohkem hindavad.

Reklaami esitamiseks kasutatav Google AdSense teenus kasutab DoubleClicki küpsist, et teenida asjakohasemaid reklaame kogu veebis ja piirata reklaami näitamise kordade arvu. Google AdSense’i kohta lisateabe saamiseks vaadake Google’i ametlikku privaatsust KKK-d

Täiendavalt

Loodetavasti on see dokument Sinu jaoks asju selgitanud ja nagu ka varem mainitud, kui on midagi, milles Sa pole kindel, kas vajate või mitte, on tavaliselt turvalisem, kui küpsised on välja lülitatud, juhul kui see suhtub mõnele meie veebilehel kasutatavast funktsioonist.

Kui aga te siiski otsite lisateavet, võite meiega ühendust võtta: info@tiigi.tartu.ee.